Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1294
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piękny jubileusz

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 17:06
Autor: red
Świdnica: Piękny jubileusz
Fot. UM Świdnica
Dokładnie 11 kwietnia sto lat temu, czyli w 1922 roku na świat przyszła szacowna jubilatka, Pani Karolina Duńkowska, z domu Radomińska.

Ten wyjątkowy dzień spędziła w gronie rodziny i przyjaciół, którzy życzyli kolejnych stu lat w zdrowiu. Listy gratulacyjne z tej wyjątkowej okazji przesłał Prezydent RP oraz Wojewoda Dolnośląski, a Zastępca Prezydent Świdnicy, Jerzy Żądło i dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Apolonia Kawka-Szczygieł przekazali nagrodę okolicznościową.

Szacowna jubilatka urodziła się 11 kwietnia 1922 roku we wsi Hałuszczyńce. Miała dwie siostry i czterech braci. Po ukończeniu szkoły podstawowej zdobyła zawód krawcowej. W 1940 roku wyszła za mąż za Bronisława. W 1943 roku mąż został powołany do wojska, aby walczyć z okupantem. Panią Karolinę zwolniono z tego obowiązku, gdyż była jedyną opiekunką starego i schorowanego dziadka. Po zakończeniu wojny małżeństwo przesiedliło się na ziemie odzyskane, do wsi Ownice - obecne województwo lubuskie i objęli gospodarstwo rolne. W 1946 roku została mamą syna Ryszarda, a w 1949 roku - córki Leontyny. Gdy dzieci ukończyły szkołę podstawową, wysyłali je do szkoły średniej do Świdnicy. W 1965 roku postanowili się przeprowadzić do Świdnicy, aby być bliżej syna i córki. Pani Karolina rozpoczęła pracę w Spółdzielni „Nowe Życie” i pracowała tam do przejścia na emeryturę.

Jubilatka jest babcią czwórki wnuków i prababcią piątki prawnuków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group