Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pieniądze dla organizacji

Czwartek, 2 marca 2023, 17:24
Autor: red
Świdnica: Pieniądze dla organizacji
Fot. UM Świdnica
Organizacje pozarządowe pełnią bardzo ważną rolę wspierając miasto w realizacji wielu zadaniach. Jak co roku, na przełomie grudnia i stycznia rozstrzygnięto wiele konkursów dla NGO w różnych dziedzinach i sferach życia (zdrowie, kultura, opieka społeczna turystyka, sport).

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. małe granty, które udzielane są na podstawie art. 19a ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. Co roku z tej formy korzysta wiele NGO-sów, a nabór ofert trwa przez cały rok kalendarzowy.

Jak dotąd, 28 organizacji pozarządowych uzyskało wsparcie miasta na realizacje zadań publicznych w 2023 roku w ramach przeprowadzonych otwartych konkursów ofert, na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o pożytku publicznym i o wolontariacie, z zakresu:

pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
ochrony i promocji zdrowia,
kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
turystyki i krajoznawstwa.

Miasto Świdnica przeznaczyło na ten cel łącznie 2 136 660 zł. Finansowe wsparcie organizacji pozarządowych przeznaczane jest m.in. na poprawę jakości życia poprzez zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta, integrację podmiotów realizujących zadania publiczne oraz wzmacnianie potencjału organizacji. Miasto współpracując z organizacjami pozarządowymi kieruje się zasadą pomocniczości, suwerenności stron, partnerstwa, efektywności, uczciwej konkurencji oraz jawności.

Szczegółowa lista organizacji dostępna jest na stronie Urzędu Miasta w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group