Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pieniądze na zakup nowego wozu zabezpieczone

Niedziela, 15 stycznia 2017, 13:12
Autor: red
Żarów: Pieniądze na zakup nowego wozu zabezpieczone
Fot. UM Żarów
Radni Rady Miejskiej na pierwszym posiedzeniu w tym roku, na wniosek burmistrza Leszka Michalaka zabezpieczyli w budżecie gminy Żarów pieniądze na zakup nowego wozu strażackiego.

Kolejny nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi w tym roku do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku.

Pod koniec 2016 roku rozstrzygnięty został konkurs na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych. Obok gmin Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica i Udanin, które ubiegały się o przyznanie dodatkowych środków finansowych jest także Żarów. Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, zabezpieczone zostały środki finansowe na zakup nowego samochodu.
- Dzisiejsze posiedzenie dotyczy głównie zabezpieczenia środków finansowych na zakup, w ramach dotacji unijnej, nowego wozu strażackiego. Przypomnę tylko, że w całym projekcie brało udział 10 gmin, z czego 5 gmin z powiatu świdnickiego zawnioskowało o zakup nowych wozów bojowych - mówił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Leszek Michalak.

Omawiany projekt uchwały - wprowadzenie zmian w budżecie gminy Żarów na 2017 rok radni przyjęli jednogłośnie.

Nowy wóz strażacki do jednostki OSP Pożarzysko trafi w tym roku. Całkowity koszt projektu ma zamknąć się kwotą 798.000 złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 509.440 złotych. Pozostała kwota 288.560 złotych zostanie przekazana z budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group