Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1024
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pierwsze warsztaty sensoplastyczne® w Żarowie

Sobota, 23 marca 2019, 9:31
Autor: red
Żarów: Pierwsze warsztaty sensoplastyczne® w Żarowie
Fot. UM Żarów
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane po raz pierwszy w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie warsztaty sensoplastyczne. W zabawie uczestniczyły dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 11 lat, wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami.

Pomysłodawczynią warsztatów była Pani Paulina Denker-Jarosz.

– Dziś w Żarowie odbywają się pierwsze warsztaty sensoplastyczne. Jak widać, jest kolorowo i kreatywnie. Dzieci bawią się kolorowymi makaronami, brudzą się różnymi przedmiotami, a z ich twarzy nie znika uśmiech. Sensoplastyka® w pracy z dziećmi wpływa na stymulację wszystkich zmysłów, na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyki® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i dzieci o wiele starszych – podkreślała Paulina Denker-Jarosz pomysłodawczyni warsztatów.

Najmłodszych nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy.

– Lubię się brudzić, dlatego bardzo podobają mi się takie zajęcia – mówiła Małgosia Adamek z Żarowa. Inne dzieci także nie ukrywały, że takie warsztaty, gdzie można kreatywnie spędzić swój czas, to super sprawa. - Dziś szybko nam czas upływa na wspólnych zabawach, możemy się brudzić, bawić i beztrosko spędzać czas – dopowiadała Julia Śliwa.

To były pierwsze takie warsztaty w Żarowie. Być może wkrótce w takich zabawach będą mogli uczestniczyć także dorośli mieszkańcy naszej gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group