Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwszy miejski dzień seniora w Świebodzicach

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 11:46
Aktualizacja: 15:17
Autor: red
Świebodzice: Pierwszy miejski dzień seniora w Świebodzicach
Fot. użyczone
Poczęstunek, pamiątkowe odznaczenia, piosenki od dzieci i miła, rodzinna atmosfera – tak wyglądał I Miejski Dzień Seniora w Świebodzicach.

Na świetlicy środowiskowej spotkały się dwa bardzo odległe pokolenia – dzieci i ich dziadkowie. To właśnie tutaj zostały zaproszone na wyjątkowe spotkanie osoby starsze, korzystające z usług opiekuńczych w Ośrodku Pomocy Społecznej. Gospodarzami były nie tylko dzieci ze świetlicy wraz z opiekunami, ale także szefowa OPS Izabela Siekrzyńska i odpowiedzialna za profilaktykę w mieście Aldona Górska. Gośćmi spotkania były władze miasta – burmistrz Bogdan Kożuchowicz i zastępca Zbigniew Opaliński.

- Chcemy objąć szerokim zasięgiem seniorów, zapewnić im nie tylko pomagające w codziennym życiu usługi opiekuńcze, ale także umożliwić im atrakcyjne spędzanie czasu wolnego, naukę, rozrywkę – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. – Takie miejsce powstanie już niebawem, w Centrum Rehabilitacji Społecznej, którego budowa dobiega końca. Tam seniorzy będą mogli nie tylko korzystać z rehabilitacji, ale także otrzymać ciepły posiłek, dokształcać, integrować z dziećmi, bo w CRS swoją siedzibę docelową będzie miała także Świetlica Środowiskowa.

Takie działania zapoczątkowała jeszcze w ubiegłym roku Liana Sztor-Marciniak, znana w mieście działaczka społeczna, kobieta niezwykle aktywna, zarażająca tą aktywnością innych. Jej warsztaty „Pogodna jesień”, skierowane właśnie do osób starszych, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki wsparciu finansowemu miasta mogło z nich skorzystać sto osób w wieku powyżej 65 roku życia.

- To bardzo ważne, by osoby starsze nie zamykały się w czterech ścianach, lecz by mogły nadal być aktywną częścią społeczeństwa – podkreśla burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Mam nadzieję, że Centrum Rehabilitacji Społecznej będzie właśnie takim miejscem, w którym różne grupy społeczne znajdą dla siebie coś pozytywnego, interesującego. W Świebodzicach już w 2007 roku było 30 % mieszkańców powyżej tego wieku, a to zobowiązuje miasto do szczególnej opieki nad nimi i stwarzania im warunków do godnego i dobrego życia, w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej.

Szczególnie miłym akcentem było wręczenie przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza i wiceburmistrza Zbigniewa Opalińskiego obecnym na spotkaniu seniorom pamiątkowych odznaczeń, które będą im przypominały o Dniu Seniora. Dzieci ze świetlicy dodatkowo obdarowały swoich gości programem artystycznym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group