Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwszy rok GCKS w Żarowie

Wiadomości: Region - Żarów
Wtorek, 23 marca 2010, 9:34
Aktualizacja: 10:32
Autor: UM Żarów, opr. MaS
Fot. UM Żarów
Siedziba Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie to nowy, nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt na miarę XXI wieku, oddany w styczniu 2009r. do dyspozycji mieszkańców miasta i gminy.

Do tej pory działalność w zakresie upowszechniania kultury sprawował Żarowski Ośrodek Kultury z siedzibą na ul. Armii Krajowej 40. Obiekt ten z uwagi na zły stan techniczny został zamknięty, a wszelkie dotychczasowe działania przeniesione zostały do nowych pomieszczeń. Poszerzona została również działalność placówki, która w konsekwencji spowodowała zmianę nazwy z Żarowskiego Ośrodka Kultury, na Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Żarowie.

W nowym obiekcie znajduje się hala sportowa z dwoma boiskami. Jedno z nich, to pełnowymiarowe boisko, m.in. do halowej piłki nożnej, które może być podzielone kotarami na dwa mniejsze oraz boczne boisko do siatkówki. Nowa siedziba placówki kulturalno-sportowej daje szeroki wachlarz możliwości zarówno mieszkańcom miasta i gminy Żarów, jak i pracownikom GCKiS. Funkcjonuje tu wiele pracowni, z których korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli: muzyczna, taneczna, techniczna: plastyczna, gdzie są warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Działa też Teatr Bezdomny, którego aktorzy wystawili 11 premier, 37 przedstawień popremierowych, w tym 18 spektakli wyjazdowych.

Od marca 2009r. GCKiS poszerzyło swoją ofertę o Uniwersytet Trzeciego Wieku dla seniorów zamieszkujących tereny Żarowa. Oferta cieszy się zainteresowaniem, skorzystało z niej już ok. 120 osób. W 2009r. GCKiS zorganizowało 29 imprez i wydarzeń kulturalnych oraz 31 zawodów sportowych.

Od początku lutego 2009 do końca stycznia 2010 r. hala sportowa wynajmowana była przez ponad 1100 godzin, a wpływy z wynajmu wyniosły ponad 36,5 tysiąca. Organizowano tam imprezy o zasięgu wojewódzkim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group