Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pijana rowerzystka

Środa, 11 stycznia 2023, 9:38
Aktualizacja: 10:39
Autor: red
Świdnica: Pijana rowerzystka
Fot. KPP Świdnica
Dwa promile alkoholu w organizmie miała zatrzymana przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego świdnickiej komendy 30–letnia rowerzystka. Nietrzeźwa kobieta, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, została ukarana wysokim mandatem karnym.

Dziś w nocy około godziny 3.20 na ulicy Śląskiej w Świdnicy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę, której sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości.

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od 30-letniej mieszkanki Świdnicy intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że jest nietrzeźwa, a w organizmie ma dwa promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialna rowerzystka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group