Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1192
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik kolarski

Niedziela, 18 września 2022, 11:09
Aktualizacja: 11:11
Autor: red
Świebodzice: Piknik kolarski
Fot. organizatorzy
Klub Sportowy GVT zaprasza dzieci i młodzież we wtorek, 20 września, o godz. 10.00 na Rynek w Świebodzicach. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się tam trzecia już edycja Świebodzickiego Pikniku Kolarskiego.

Niezmiennie celem organizowanych przez KS GVT wydarzeń kolarskich jest popularyzacja tego sportu wśród wszystkich mieszkańców Świebodzic. Tym razem pretekstem do spotkania dziećmi i młodzieżą jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Rower w wielu sytuacjach stanowi bowiem świetną alternatywą dla auta czy nawet komunikacji miejskiej.

– Dojazd jednośladem do szkoły czy pracy pozwala zacząć dzień od aktywności fizycznej. Może niezbyt intensywnej i wymagającej, ale wystarczająco dotleniającej całe ciało, w tym mózg, który o wiele lepiej, sprawniej funkcjonuje przez resztę dnia – mówi Zbigniew Gucwa, trener i dyrektor sportowy GVT. – Ważne, żeby dzieci nabrały nawyku poruszania się rowerem i traktowały go po prostu jako środek transportu, pozwalający dotrzeć do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne czy po zakupy, ale także jako sposób na rekreację i spędzanie czasu wolnego. Równie istotne jest, by potrafiły z niego właściwie, efektywnie korzystać i bezpiecznie poruszały się po drogach – dodaje.

Stąd właśnie inicjatywa zorganizowania kolejnego Pikniku Kolarskiego – w ścisłej współpracy z władzami miasta i dyrektorami świebodzickich placówek oświatowych. To wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej.

Zbiórka, oczywiście na rowerach, we wtorek, 20 września o godz. 10.00 na świebodzickim Rynku, wokół którego, po krótkiej rozgrzewce, przejedzie peleton złożony z młodych rowerzystów. Później czeka ich szereg rowerowych aktywności i atrakcji.

– Przeszkodzić i zepsuć zabawę może nam jedynie deszcz – mówi Zbigniew Gucwa. – Ale mamy plan awaryjny – przeniesiemy aktywności fizyczne na inny termin i pod dach. Liczę jednak, że nie będzie takiej potrzeby.

PROGRAM

g. 10:00 zbiórka
g. 10:00-10:15 rozgrzewka
g. 10:15-10:30 przejazd rowerami wokół Rynku
g. 10:30-11:30 zajęcia rowerowe z podziałem na grupy wiekowe
g. 11:30-12:00 prezentacja rowerów BMC, ciekawostki o triathlonie i kolarstwie
- Paulina Kotfica, Zbigniew Gucwa -
g. 12:00 zakończenie III Świebodzickiego Pikniku Kolarskiego.
UWAGA! W razie opadów deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia na inny termin. Decyzja zapadnie we wtorek 20 września o godz. 8.00 rano.

Więcej informacji na facebookowym profilu wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1104692093752835

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group