Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piknik w Zespole Poradni Psychologiczno–Pedagogicznych w Świdnicy

Niedziela, 4 września 2016, 9:04
Autor: red
Świdnica: Piknik w Zespole Poradni Psychologiczno–Pedagogicznych w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Na terenie Poradni w Świdnicy odbył się piknik edukacyjny realizowany w ramach projektu "Sieciaki na wakacjach", zorganizowany pod patronatem Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" (dawniej "Fundacja Dzieci Niczyje").

Zajęcia opracowały i przeprowadziły psycholog Agnieszka Ulfik oraz Katarzyna Rainczuk. Zajęcia trwały ponad trzy godziny, wzięły w nich udział dzieci w wieku 7-8 lat. Pierwsza część spotkania miała charakter warsztatowy, następnie zorganizowano zabawy i poczęstunek dla dzieci w ogrodzie poradni.

Podstawową ideą programu było przedstawienie dzieciom podstawowych mechanizmów funkcjonowania Internetu oraz propagowanie wśród najmłodszych internautów zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Dzieci dowiedziały się również jak reagować na zagrożenia płynące z Internetu oraz w jaki sposób ich unikać. Uczestnicy zapoznali się również z "Netykietą", czyli zasadami kulturalnego zachowania w sieci.

Edukacja odbywała się w formie zabawy. Kreskówki oraz piosenki pomogły zrozumieć dzieciom możliwości Internetu. Uczestnicy otrzymali materiały omawiające temat bezpieczeństwa w Internecie (kolorowanki, labirynty, zagadki, rebusy), wcielili się w rolę "wyszukiwarek" oraz pionków podczas gry przeprowadzonej w terenie. Całości towarzyszył robot "Internecik" samodzielnie wykonany przez dzieci z pudeł i materiałów plastycznych.

Wszyscy bawili się świetnie, dzieci przeżyły mnóstwo radości. Dopisała również pogoda. Spotkanie zakończono piknikiem w ogrodzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group