Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1360
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Piknikowy sezon

Wtorek, 28 czerwca 2022, 9:05
Aktualizacja: 10:05
Autor: red
powiat świdnicki: Piknikowy sezon
Fot. KPP Świdnica
Sezon pikników i festynów trwa już od kilku tygodni. Dla świdnickich policjantów to doskonała okazja, aby spotkać się z dziećmi, młodzieżą, ale i dorosłymi i porozmawiać na temat bezpieczeństwa. Podczas tego typu spotkań mundurowi promują także zawód policjanta, zachęcając do wstąpienia w szeregi formacji.

Pikniki rodzinne to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu nie tylko z rodzinami, ale również z policjantami.

Świdniccy policjanci w takcie ostatniego weekendu nie tylko dbali o bezpieczeństwo mieszkańców podczas licznych imprez odbywających się na terenie powiatu, ale także odpowiadając na zaproszenie czynnie uczestniczyli w Piknikach Rodzinnych zorganizowanych z okazji rozpoczynającego się lata. Imprezy odbyły się na terenie Makowic, Dobromierza oraz Jaworzyny Śląskiej. Wśród bogatej oferty atrakcji zapewnionej przez organizatorów nie zabrakło policyjnego akcentu.

Poprzez zabawę mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w podczas rozpoczynających się wakacji, uczulając najmłodszych i ich opiekunów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Policjanci szczególnie akcentowali właściwe zachowanie się nad wodą, bezpieczne korzystanie z kąpielisk i plaż znajdujących się nad akwenami.

Policjanci zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK" w ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.

Mundurowi informowali i ostrzegali o metodach działania oszustów uwrażliwiając osoby dorosłe na czyhające zagrożenia. Policjanci zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzieci ale i dorośli miały również okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, a także porozmawiać z policjantami na każdy temat.

W trakcie imprezy policjanci znakowali także rowery uczestnikom festynów.

Imprezy były również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group