Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pingpongiści zagrają z Orkiestrą!

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 31 grudnia 2009, 8:53
Aktualizacja: 9:17
Autor: Monika Zięba
Fot. użyczone
Już za kilka dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 18. zbierać będzie fundusze dla potrzebujących dzieci. W tym roku razem z ekipą Jurka Owsiaka zagrają okoliczni tenisiści. Ty także możesz wziąć udział w pierwszej edycji Świdnickiego Turnieju Tenisa Stołowego, wylicytować rakietę z podpisem Jurka Owsiaka, a przede wszystkim pomóc dzieciom z chorobami onkologicznymi!

Rywalizacja i zabawa, licytacja tenisowych „perełek” oraz mecz pokazowy w wykonaniu II-ligowego GLKS Foleko Świdnica – to wszystko czeka na tych, którzy 10.01 2010 pojawia się w świdnickiej Hali Sportowej Zawiszów.

Pomagać można na różne sposoby. W tym roku z inicjatywą wyszli także świdniccy pingpongiści -Otrzymaliśmy propozycję od Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który zachęcał lokalnych graczy do organizacji turniejów na swoim terenie – wyjaśnia Roman Kuc z LZS Świdnica, jeden z organizatorów. – Chcemy połączyć dobrą zabawę z popularyzacją tenisa w Świdnicy. Ale naszym nadrzędnym celem jest zbiórka funduszy na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia – dodaje.

Sekcja Tenisa Stołowego przy LZS Świdnica oraz świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy zapraszają entuzjastów w bardzo szerokim przedziale wiekowym: od szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, po dorosłych do 40 lat oraz oldboyów powyżej 40 lat, jeśli chodzi o panów. Panie zagrają natomiast w kategorii OPEN. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wpisowe to tylko 2 zł od gracza.

Turniej startuje o godz. 9.30. Zapisy przyjmowane są do 9.15. O 12:30 mecz pokazowy rozegrają najlepsi tenisiści stołowi, m.in. zawodnicy II-ligowego GLKS Foleko Świdnica. – Zaraz po meczu, około 13.00, planujemy licytację na rzecz WOŚP-u, m.in. rakiety z podpisem Jurka Owsiaka oraz książki o Andrzeju Grubbie, najwybitniejszym polskim pingpongiście. Na tę część szczególnie zapraszamy przedstawicieli firm, którzy chcieliby finansowo wesprzeć Orkiestrę- zachęca Roman Kuc.

Nie jesteś pingpongowym entuzjastą? Mimo wszystko możesz pomóc! Wystarczy, że przekażesz przedmiot na licytację, bądź dokonasz zakupu podczas kwesty. Pamiętaj – każda pomoc się liczy! Szczegółowych informacji na temat pierwszego Świdnickiego Turnieju Tenisa Stołowego udziela Roman Kuc, tel. 500 383 284.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group