Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Plac do rewitalizacji

Poniedziałek, 9 października 2023, 15:06
Autor: red
Świdnica: Plac do rewitalizacji
Fot. UM Świdnica
Rewitalizacja placu Grunwaldzkiego w Świdnicy z dofinansowaniem.

1 milion 800 tysięcy złotych na rewitalizację placu Grunwaldzkiego to środki, które miasto otrzyma jako rządową dotację. Pozwoli to na kontynuowanie rewitalizacji zabytkowej części Świdnicy i poprawę estetyki centrum.

- O zagospodarowanie tego terenu wnioskowały organizacje kombatanckie, radni oraz mieszkańcy. To miejsce, gdzie odbywają się uroczystości rocznicowe, a także droga, którą przemierzają zarówno świdniczanie, jak i turyści udający się na dworzec kolejowy i autobusowy. To inwestycja ważna i oczekiwana. Krok po kroku, konsekwentnie, przywracamy świetność kolejnych fragmentów centrum - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Plac Grunwaldzki znajduje się na obszarze chronionym historycznie. Zagospodarowany jest na potrzeby zgromadzeń publicznych oraz rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Najbardziej reprezentacyjny plac w mieście nie jest aktualnie dostosowany do wymogów jakościowych i estetycznych tego typu przestrzeni publicznych. Zakres prac będzie więc obejmował przebudowę alejek, odwodnienie placu i remont pomnika. Przybędą elementy malej architektury. Nasadzone zostaną nowe rośliny oraz przeprowadzona będzie korekcja drzew. Zaplanowano wykonanie instalacji elektroenergetycznych i teletechnicznych dla systemu zasilania odbiorów tymczasowych, na potrzeby organizacji uroczystości na placu. Całości dopełni nowe oświetlenie i system monitoringu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group