Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Plac Wolności i ulica Słowackiego z nową nawierzchnią asfaltową

Środa, 17 października 2018, 9:05
Autor: red
Żarów: Plac Wolności i ulica Słowackiego z nową nawierzchnią asfaltową
Fot. UM Żarów
Kolejne drogi na terenie naszego miasta zyskały nowe nawierzchnie asfaltowe. Prace, które realizowane były przy ulicy Słowackiego i Placu Wolności w Żarowie wciąż jeszcze trwają. Inwestycja nie została jeszcze w całości zakończona, a w pobliżu trwają także prace związane z przebudową ulic Puszkina i Kwiatowej w Żarowie.

Będę to kolejne zadania zrealizowane w ramach projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", który otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 3 867 257,09 złotych.
- Kolejny etap prac drogowych na terenie naszego miasta za nami. Wyremontowane zostały już drogi przy ulicy Dworcowej, Wojska Polskiego oraz Kopernika w Żarowie. Teraz do użytku naszych mieszkańców oraz kierowców będziemy oddawać drogi przy ul. Słowackiego i Placu Wolności. Na terenie przy Placu Wolności w Żarowie przebudowana zostanie droga, ale także planujemy tutaj zrealizować inne zadania. Będzie to budowa siłowni zewnętrznej z nowymi urządzeniami oraz strefy rekreacji, w ramach której planowane jest postawienie altany ogrodowej, stołu do gier z ławą, nowych ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery. Na placu zamontowany zostanie także nowy plac zabaw - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Koszt remontu drogi przy ul. Słowackiego oraz Placu Wolności to kwota 604.431,23 złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania. Niebawem Plac Wolności zmieni swój wizerunek, nie tylko dzięki zrealizowanym pracom drogowym.
- Plac Wolności zmieni swój wizerunek, ale prace rewitalizacyjne będą tutaj zrealizowane dopiero po zakończeniu przebudowy drogi i oddaniu jej do użytku mieszkańców. Po zakończeniu prac, dopiero kolejny wykonawca będzie mógł rozpocząć inwestycje, które zaplanowaliśmy na tym terenie. Niebawem będzie można skorzystać z urządzeń nowej siłowni zewnętrznej, która zostanie zamontowana na Placu Wolności. Wśród urządzeń będzie to steper, narciarz, orbitrek, twister potrójny, wioślarz oraz ławka podwójna. Na nowym placu zabaw dla dzieci zamontowane będą również nowe urządzenia. Będzie to zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna i huśtawka wagowa, bujaki, karuzela oraz piaskownica. Będą to kolejne zadania zrealizowane na tym terenie, które zmienią wygląd tego miejsca. A przy okazji, dzięki wprowadzonej nowej organizacji ruchu, zrobi się tutaj bezpieczniej - mówi radny Norbert Gałązka.

Na Placu Wolności wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, a w miejscu kolizyjnego skrzyżowania przy Placu Wolności oraz ulicy Kwiatowej i Puszkina powstanie mini rondo, aby upłynnić ruch w tym miejscu. Wjazd będzie od strony ulicy Mickiewicza w Żarowie. Ma powstać również parking na około 23 miejsc parkingowych. Zmiany te jednak zostaną wprowadzone po zakończeniu remontu dróg, który w tej chwili się tam odbywa. Takie ustalono podczas spotkania z mieszkańcami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group