Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Plac Zabaw Muszkieterów otwarty przy udziale słoneczek

Czwartek, 22 lipca 2010, 20:32
Aktualizacja: 20:34
Autor: KO
Strzegom: Plac Zabaw Muszkieterów otwarty przy udziale słoneczek
Fot. Fundacja Muszkieterów
W Strzegomiu powstał nowy plac zabaw. W obecności małych mieszkańców fundatorzy – Dorota i Jacek Trajder przekazali w poniedziałek pieczę nad placem zabaw burmistrzowi Strzegomia, Lechowi Markiewiczowi.

Barwnie poprzebierane postacie, czyli „Słoneczka Placu Zabaw Muszkieterów” zapewniły dzieciom wyśmienitą zabawę. Dla najmłodszych był konkurs plastyczny „Kolorowy zawrót głowy” z nagrodami i mnóstwem słodyczy. Dzieci projektowały fantazyjne stroje i korzystały z usług nietypowego salonu fryzjerskiego.

Place Zabaw Muszkieterów, mimo że finansowane przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, są własnością społeczności lokalnych. Na mocy specjalnej umowy z samorządem Fundacja Muszkieterów przekazuje mieszkańcom miasta gotowy plac. Fundacja z właścicielami lokalnych sklepów pokrywa koszty zakupu i montażu zestawów zabawowych, a władze lokalne wyznaczają i przygotowują teren, na którym powstaje plac zabaw.

- Mam nadzieję, że ten plac zabaw będzie miłym miejscem aktywnego i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i ich opiekunów - mówi Dorota Trajder, właścicielka strzegomskiego Intermarché.

Dzieci na placu w Strzegomiu chętnie pozowały do zdjęć. Oglądać je można na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl w zakładce „Place zabaw” i „konkurs”. Fundacja Muszkieterów zachęcamy do udziału w konkursie na najpopularniejsze zdjęcie dziecka z Placu Zabaw Muszkieterów w Strzegomiu. Konkurs odbywa się na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. Zwycięzcy, których zdjęcia zdobędą najwięcej głosów w lokalnych konkursach, otrzymają bony pieniężne na zakupy w danym mieście. Nagrodami w konkursie ogólnopolskim są wysokiej klasy aparaty fotograficzne. Pierwszy etap konkursu trwa do końca września. Drugi etap konkursu rozstrzygnie się 31 października.

Fundacja Muszkieterów istnieje od 2002 r., kiedy to właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché w Polsce, idąc za przykładem swoich francuskich kolegów założyli Fundację Muszkieterów, której jedną z podstawowych zasad jest realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group