Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wilków: Plantacja konopi indyjskich w Wilkowie

Wtorek, 7 września 2010, 10:16
Aktualizacja: 12:02
Autor: KO
Wilków: Plantacja konopi indyjskich w Wilkowie
Plantacja konopi indyjskich.
Fot. KPP Świdnica
Pięćset krzaczków, które miały zostać ususzone i sprzedane jako środki odurzające, znaleźli w Wilkowie świdniccy policjanci. Rośliny były w różnych fazach wzrostu. Do ujawnienia plantacji doszło zaraz po tym jak policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia z terenu budowy wartości 34 tys. złotych.

To była wspólna akcja policjantów z Komisariatu Policji w Żarowie i kryminalnych ze Świdnicy. Początkowo chodziło o kradzież elektronarzędzi z budowy domu jednorodzinnego w gminie Żarów. - Właściciel domu zgłosił kradzież elektronarzędzi, materiałów budowlanych oraz agregatu tynkarskiego na ogólną sumę 34 tysięcy złotych – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil. - Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do ujawnienia skradzionych przedmiotów na terenie gminy Świdnica. W trakcie przeszukania posesji, na której ujawniono skradziony sprzęt, policjanci odnaleźli jedenaście worków, w których znajdowały się ścięte konopie indyjskie. Dalsze przeszukania posesji i pomieszczeń gospodarczych zaowocowały ujawnieniem plantacji konopi.

To nie był przydomowy ogródek. W profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu – z ogrzewaniem i naświetleniem - policjanci w sobotę, 4 września, znaleźli rośliny konopi indyjskich. Krzaczki miały od 50 do 120 cm. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, również to, gdzie miały trafić narkotyki. Za uprawianie znaczniej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group