Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Plenerowa biblioteka

Sobota, 20 czerwca 2020, 7:09
Autor: red
Żarów: Plenerowa biblioteka
Fot. UM Żarów
„Przynieś i wymień się książką” w plenerowej biblioteczce.

Aby wypożyczyć książkę nie trzeba iść specjalnie do biblioteki. Od dziś czytelnicy po książkę mogą podejść także do plenerowej biblioteki, która zainstalowana została przy ul. Dworcowej w Żarowie.

Pierwsze książki są już dostępne dla czytelników. Zadbali o to zastępca burmistrza Przemysław Sikora, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk.
– Wychodzimy do naszych czytelników i umieszczamy książki w mieście. Można je wypożyczyć na chwilę i poczytać na ławce albo zabrać na dłużej i zwrócić po przeczytaniu. Do plenerowej biblioteczki można też przynieść własne przeczytane książki i puścić je dalej w czytelniczy obieg. Zachęcamy i zapraszamy naszych mieszkańców do korzystania z plenerowej biblioteki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Projekt pierwszej plenerowej budki na książki wykonał Pan Wiesław Kądziołka z Metaloplastyka Kowalstwo Artystyczne z Żarowa, za co składamy serdeczne podziękowania. Ideą projektu jest hasło "Przynieś i wymień się książką".
– Przy przystanku autobusowym w Żarowie pojawił się dziś nietypowy obiekt. To plenerowa biblioteczka, pierwsza taka w naszym mieście. Zapraszamy mieszkańców do korzystania, zarówno tych młodszych, jak i starszych – mówi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

Zachęcamy wszystkim mieszkańców do korzystania z plenerowej biblioteczki w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group