Czytających: 1477

Świebodzice: Pływali zawodnicy Rekina

Poniedziałek, 8 lutego 2016, 17:45
W Osiecznicy odbyły się III zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica.

W zawodach uczestniczyło 225 zawodników z 21 klubów głównie z okręgu dolnośląskiego. Klub Rekin Świebodzice reprezentowało 9 zawodników: rocznik 2005 – Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek i Filip Woliński oraz rocznik 2002 – Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Miłosz Knihnicki oraz Stanisław Tokarski.

Prze dwa dni zostało rozegranych 11 konkurencji, w których nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji i doskonałych startach wywalczyli worek medali.

W pierwszej konkurencji – 50 metrów stylem grzbietowym – zdobyliśmy 3 medale : Hania Zawadzka – złoto, Julka Chryplewicz – srebro oraz Antoś Tokarski – brąz. Kolejna konkurencja – 100 m stylem dowolnym – Filip Woliński – złoto i Miłosz Knihnicki – srebro. Na kolejnym dystansie 50 metrowym w stylu motylkowym: Filip Woliński – złoto i Hania Zawadzka – srebro. W ostatniej konkurencji indywidualnej pierwszego dnia zawodów – 100 m stylem klasycznym : Ola Obajtek – złoto, Miłosz Knihnicki – srebro i Stasiu Tokarski – brąz.

Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji wystartowały sztafety 4×50 m dowolnym w kategorii OPEN. Trener wystawił po jednym składzie dziewcząt i chłopców. Dziewczynki w składzie: Hania Zawadzka, Marta Proce, Ala Maziar i Ola Obajtek zdobyły drugie miejsce.

Drugi dzień pływackich zmagań nasi zawodnicy rozpoczęli od 100 m stylem zmiennym: złote – Julka Chryplewicz i Ola Obajtek. Na dystansie 50 m stylem dowolnym Miłosz Knihnicki zdobył srebro, a Hania Zawadzka brąz. Kolejny start 100 m stylem grzbietowym zaowocował dwoma medalami brązowymi: Julka Chryplewicz i Ala Maziar. Ostatnią konkurencją indywidualną było 50 metrów stylem klasycznym. Ola Obajtek zdobyła złoto, a Hania Zawadzka srebro.

Zawody zakończono rywalizacją sztafet 4×50 zmiennym w kat. OPEN. Dziewczęta w składzie: Julka Chryplewicz, Hania Zawadzka, Ola Obajtek i Ala Maziar z czasem 2:14,24 ponownie wywalczyły srebro.

KS Rekin Świebodzice na zawodach w Osiecznicy zdobył w sumie 20 medali (7 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych ). W generalnej klasyfikacji w kategorii 12 latków Julka Chryplewicz zajęła drugie miejsce, w kat. 13 latków Ola Obajtek i Filip Woliński zajęli pierwsze miejsce, w kat. 14-15 latków Hania Zawadzka i Miłosz Knihnicki zajęli drugie miejsce.