Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Po dożynkach w Gniewkowie

Środa, 13 września 2023, 13:52
Autor: red
Gniewków: Po dożynkach w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
Moc przygotowań, smakowita kuchnia, piękna oprawa i dobra zabawa czyli dożynki parafialne w Gniewkowie już za nami. W ubiegłą niedzielę, przed mszą św. dożynkową w kościele pw. św. Barbary, która była głównym punktem uroczystości, ustawił się barwny korowód przedstawicieli sołectw z tradycyjnymi wieńcami dożynkowymi i koszami pełnymi tegorocznych plonów. Korowód przywitany przez księdza proboszcza Daniela Kapłona wkroczył do kościoła, gdzie odprawiono mszę świętą wzbogaconą muzycznym udziałem zespołów folklorystycznych.

Po liturgii korowód udał się na boisko sportowe, na dalszą część uroczystości. Organizatorzy, na czele z ks. Danielem przygotowali liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych mieszkańców, jak i dla dorosłych. Poszczególne sołectwa parafii, koło gospodyń wiejskich z Gniewkowa i Ochotnicza Straż Pożarna postarały się o piękny wystrój swoich stoisk i zaprezentowały swoje kulinarne talenty. Atrakcyjne nagrody w loterii fantowej spowodowały, że losy rozeszły się błyskawicznie, a DJ Voytec-Wodzirej i DJ ROBO sprawili, że pod sceną dopisywał dobry humor i świetna zabawa. Nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne: Kostrzanie i Dobromierzanie. Talent wokalny zaprezentowała Katarzyna Bondarowska, a o uśmiech na twarzach gości zadbał kabaret ,,Od 0 do 99” z Wiadrowa. Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół ,,Ślad”.

Drużyna pożarnicza OSP w Dobromierzu zaprezentowała pokaz umiejętności, a na najmłodszych czekały gry i zabawy oraz warsztaty z wyrobami z ceramiki. Zwieńczeniem dożynek było losowanie nagród głównych w loterii fantowej.
Dożynkowym uroczystościom sprzyjała pogoda. Dzień był prawdziwie letni, ciepły i słoneczny. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali, by był również pełen tradycji, serdeczności i miłych wspomnień.

To pierwsze takie wydarzenie zorganizowane przez księdza proboszcza oraz mieszkańców i mamy nadzieję, że nie ostatnie, ponieważ frekwencja pokazała, że ludzie z wielką chęcią chcą się integrować.

Zebrane podczas dożynek środki finansowe przekazane zostaną na wsparcie budowy nowej plebanii w Gniewkowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group