Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlimowice: Po Festiwalu Mąki

Czwartek, 22 września 2022, 9:42
Autor: red
Siedlimowice: Po Festiwalu Mąki
Fot. UM Żarów
Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników Festiwalu Mąki, który już po raz szósty odbył się w zabytkowym młynie w Siedlimowicach.

Uroczyście Festiwal otworzyli zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Organizatorzy Festiwalu Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Młyn Siedlimowice zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji. Wśród nich warsztaty chlebowe, stoiska ze zdrową żywnością, gry i zabawy dla najmłodszych czy wystawa przygotowana przez uczestników Żarowskiego Klubu Fotograficznego. Smakosze dobrego jedzenia mogli sprawić sobie niesamowitą ucztę. Na festiwalu nie zabrakło chleba czy doskonałych podpłomyków. Ponadto można było z bliska zobaczyć, jak funkcjonują stare maszyny w młynie. Bogdan Mucha, historyk z Żarowskiej Izby Historycznej zabrał wszystkich uczestników w podróż w czasie. Uczestnicy Festiwalu mogli także wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Srednusha.

Partnerem wydarzenia był zakład Electrolux Żarów. Pracownicy Electroluxu przygotowali stoisko z wypiekami, kawą i herbatą, a także grami edukacyjnymi dla najmłodszych.

Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, który wygrała pani Katarzyna Wachowiak. Zwyciężczyni w nagrodę otrzymała piekarnik ufundowany przez partnera tegorocznego Festiwalu Mąki - Electrolux Żarów. Drugie miejsce przypadło pani Bogumile Chodynieckiej, a trzecie pani Paulinie Noskowicz. Najlepszym piekarzem z terenu gminy Żarów okazała się pani Katarzyna Wachowiak. Nagrody uczestnikom konkursu wręczał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group