Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Po raz drugi nagrodzono Gwiazdy Biznesu

Sobota, 23 kwietnia 2016, 8:28
Aktualizacja: 18:59
Autor: Katarzyna Szwarc
Świdnica/Region: Po raz drugi nagrodzono Gwiazdy Biznesu
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyła się gala finałowa Gwiazd Biznesu 2016.

Była to już druga odsłona tego plebiscytu gospodarczego objętego patronatem Ministerstwa Rozwoju, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz Prezydenta Świdnicy.

Do udziału w rywalizacji zaproszone były firmy z całego Dolnego Śląska, które rywalizowały w poszczególnych kategoriach – Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Rodzinna Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi. Przyznano również nagrodę w kategorii Osobowość Dolnego Śląska.

Każda kategoria oceniana była pod innym kątem i pod uwagę brane były inne kryteria. W przypadku Mikro, Małych i Średnich Firm oceniane były sytuacja finansowa firmy, realizowane inwestycje, działania prorozwojowe, innowacyjność produktów i usług, pozycja na rynku dolnośląskich podmiotów i rozpoznawalność marki oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

W kategorii Biznes Odpowiedzialny Społecznie skupiano się na inwestycjach prospołecznych w kontekście sytuacji finansowej firmy, społecznej odpowiedzialności firmy wobec pracowników, etyce w biznesie w kontakcie z kontrahentami i działaniach na rzecz wspierania społeczności lokalnej oraz ochrony środowiska.

Samorząd Przyjazny Biznesowi musiał spełniać odpowiednie kryteria związane ze strategią rozwoju samorządu w kontekście wspierania przedsiębiorczości, warunkami stwarzanymi przedsiębiorcom planującym inwestycje w regionie, realizacją inicjatyw, projektów i konferencji nakierowanych na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości oraz przeznaczanymi środkami własnymi oraz pozyskanym zewnętrznie finansowaniem na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości.

W kategorii Rodzinna Firma wśród zgłoszonych przedsiębiorstw ważne były tradycje, rodzinna atmosfera, nieformalna struktura przedsiębiorstwa, realizowane inwestycje oraz plany rozwojowe – rozwijanie, tworzenie nowych produktów/usług lub już istniejących, innowacyjność i konkurencyjność na rynku, w tym nowoczesność stosowanych technologii i rentowność działalności oraz obszary aktywności społecznej.

Nagroda w ostatniej kategorii – Osobowość – wręczana jest osobie, która angażowała się w projekty związane z gospodarką oraz wspieranie przedsiębiorczości na terenie Dolnego Śląska.

Oprócz wręczenia nagród, podczas tegorocznej gali finałowej Gwiazd Biznesu odbyła się m.in. degustacja win, pokaz samochodów czy loteria wizytówek. Muzycznym akcentem wieczoru był koncert Johna Portera.

Mikro Firma – Human Partner Sp. z o. o.
Mała Firma – J. M. Mazur Sp. z o. o.
Średnia Firma – Sonel S.A.
Rodzinna Firma – Pasol-Paco Sp. z o. o.
Biznes Odpowiedzialny Społecznie – Pentair-Poland Sp. z o. o.
Samorząd Przyjazny Biznesowi – Gmina Miejska Dzierżoniów
Osobowość – Dariusz Wesołowski
Specjalne podziękowanie – Śnieżka Invest Sp. z o. o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group