Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Po sesji w Dobromierzu

Wtorek, 5 marca 2024, 13:11
Autor: red
Gmina Dobromierz: Po sesji w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
29 lutego odbyła się 71. sesja Rady Gminy Dobromierz. W obradach uczestniczył radny powiatu świdnickiego Krystian Ulbin, który przedstawił informację nt. inwestycji zrealizowanych przez powiat w mijającej kadencji w tym m.in przebudowę drogi w Borowie (4,6 mln zł), przebudowę drogi na odcinku Dobromierz–Jugowa (1,9 mln zł), budowę chodników w Roztoce, Kłaczynie i w Dzierzkowie, czy modernizację placu przed świetlicą wiejską w Czernicy.

W planach na najbliższe tygodnie ujęto remont drogi w Szymanowie na długości 2,8 km do drogi krajowej nr 34 wraz z budową przejścia dla pieszych oraz kontynuację budowy chodników w Roztoce w kierunku Jugowej i Borowa.

W ramach spraw bieżących dobromierscy radni wprowadzili niezbędne zmiany do tegorocznego budżetu, które obejmowały m.in. zmianę dotacji na dofinansowanie remontu szkoły w Gniewkowie, zmianę wartości zadania w zakresie budowy układu komunikacyjnego dla WSSE oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Jugowej. Konieczna była również aktualizacja wieloletniej prognozy finansowej w związku ze zmianami w budżecie.

Podczas sesji radni wyrazili zgodę na zaliczenie od 1 stycznia 2025 r. drogi powiatowej na odcinku Serwinów-Jugowa do kategorii dróg gminnych, a także wyrazili zgodę na udzielenie dotacji celowej dla gminy Mściwojów w związku z planami budowy Granitowej Obwodnicy i wyprowadzenia transportu górniczego z miejscowości na terenie gminy. Przystąpiono również do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Dobromierz dla części 1A oraz przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. W ramach zadań socjalnych przyjęto program osłonowy – Korpus Wsparcia Seniora oraz program Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group