Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 16:05
Aktualizacja: 16:07
Autor: red.
Strzegom: Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju
Fot. archiwum
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 31–letniemu mieszkańcowi Strzegomia za rozbój jakiego dokonał na 66–letniej kobiecie. Sprawcę rozboju zatrzymał wspólnie z policjantem po służbie mieszkaniec Strzegomia. Zatrzymany 31–latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

3 lipca na jednej z ulic Strzegomia dokonano rozboju na 66-letniej mieszkance tego miasta. Sprawca zdarzenia używając przemocy wobec kobiety wyrwał jej torebkę z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 80 złotych. Będący po służbie dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z mieszkańcem Strzegomia zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione w trakcie rozboju przedmioty.

W trakcie zatrzymywania sprawcy rozboju został zatrzymany także 21-letni mężczyzna-mieszkaniec Strzegomia, który groził funkcjonariuszowi, usiłując groźbą zmusić go do zaniechania zatrzymania sprawcy rozboju.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. 31-letni mieszkaniec Strzegomia usłyszał zarzut rozboju, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wobec 21-latka zastosowano dozór policyjny, dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w Komisariacie Policji w Strzegomiu. Za czyn, którego się dopuścił może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group