Czytających: 2225

Jaworzyna Śląska: Po zawodach szachowych

Poniedziałek, 12 września 2022, 11:03
Aktualizacja: 11:04
73 zawodników walczyło o laur zwycięstwa w II Memoriale im. Mariana Gabrysiaka, jaki w miniony weekend rozgrywał się w Jaworzynie Śląskiej. W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Michał Turek z Klubu Szachowego Gambit MDK ze Świdnicy.

Po raz kolejny Jaworzyna Śląska okazała się areną zmagań szachistów. Uczcono w ten sposób pamięć trenera i popularyzatora szachów w Jaworzynie Śląskiej, zmarłego przed 12 laty Mariana Gabrysiaka.

Na hali edukacyjno-sportowej w dniach od 10 do 11 września zawodnicy walczyli o zwycięstwo w czterech kategoriach:

Grupa A – dorośli oraz juniorzy urodzeni w roku 2004 lub młodsi posiadający ranking PZSzach 1600 lub wyższy oraz ranking FIDE do 2399;

Grupa B – dorośli oraz juniorzy urodzeni w roku 2010 lub młodsi posiadający ranking PZSzach 1250 lub wyższy oraz ranking FIDE do 1799;

Grupa C - osoby, które ze względu na brak odpowiednio wysokiego rankingu PZSzach nie mogły grać w turniejach grup A lub B;
Grupa D - juniorzy urodzeni w roku 2014 lub młodsi.

Grupa D rozegrała 6 rund na dystansie 30 min na zawodnika. To jedyna grupa, która zakończyła turniej w sobotę, 10 września. Zawodnicy z grup B i C mieli do rozegrania 8 rund na dystansie 30 minut + 30 sek. na zawodnika. Grupa A grała 5 rund na dystansie 60 minut + 30 sek.

W grupie A bezkonkurencyjny okazał się Michał Turek (Ksz Gambit MDK Świdnica). II miejsce zajął Remigiusz Olejarczyk (Ksz Miedź Legnica), III miejsce – Paweł Gawlik (Biały Król Wisznia mała).

Pozostałe wyniki:

W grupie B zwyciężył Maksymilian Janeczek (Ksz Górnik Polkowice). Za nim na podium uplasowali się Rusłana Litovka (Svitoglyad Kijów), Maksymilian Małas (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

Szczegółowe wyniki grupy B:

Paweł Walczak ze Świdnicy okazał się zwycięzcą grupy C. II miejsce zajął Grzegorz Omański (Ksz Gambit MDK Świdnica), III miejsce – Agnieszka Małas (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).