Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Pobiegli dla biało–czerwonej

Środa, 5 maja 2021, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Gmina Marcinowice: Pobiegli dla biało–czerwonej
Fot. UG Marcinowice
Dziękujemy mieszkańcom za udział w biało–czerwonej sztafecie Gminy Marcinowice.

W ten właśnie sposób uczciliśmy dwa ważne wydarzenia - Święto Konstytucji 3 Maja i Międzynarodowy Dzień Strażaka, w ramach którego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiałowicach został przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Magirus. Wóz przekazali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie.

3 maja rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 12.00 w Tworzyjanowie, skąd wyruszyła nasza biało-czerwona sztafeta. Mieszkańcy oraz strażacy wraz z rodzinami przejechali na rowerach w eskorcie wozów strażackich OSP Tworzyjanów. Był to jednocześnie ostatni wyjazd Iveco z Tworzyjanowa, który udał się do swojej nowej jednostki w Śmiałowicach.

Sztafeta przebiegła i przejechała przez 19 miejscowości Gminy Marcinowice, pokonując łącznie ponad 50 kilometrów. W kolejnych miejscowościach do biało-czerwonego peletonu dołączali kolejni mieszkańcy, którzy na sportowo chcieli uczcić Święto Konstytucji 3 Maja.

Finał sztafety miał miejsce w Śmiałowicach, gdzie Iveco Magirus zostało przywitane przy asyście strażaków wszystkich jednostek OSP Gminy Marcinowice.

W oficjalnym przekazaniu wozu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek, Radna Śmiałowic Danuta Maślany, Sołtys Śmiałowic Magdalena Szal-Żółkiewska oraz władze OSP Tworzyjanów – Naczelnik Arkadiusz Kulig, Prezes Henryk Kulig i władze OSP Śmiałowice – Naczelnik Marcin Preis i Prezes Patryk Nocoń.

Po otrzymaniu kluczyków do Iveco, wóz został poświęcony przez księdza proboszcza Marcina Gęsikowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group