Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pobiegną przez Żarów

Czwartek, 21 września 2023, 9:59
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Żarów: Pobiegną przez Żarów
Fot. UM Żarów
Ulicami Żarowa przebiegną uczestnicy 8. Żarowskich Biegów Strefowych. Zapowiada się prawdziwe święto biegania!

Rekord biegu głównego należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund. W szóstej edycji padł nowy rekord wśród pań. Aleksandra Jędrzejewska zwyciężyła z czasem 36 minut i 5 sekund.

Rekordzistą biegu towarzyszącego Żarowskich Biegów Strefowych jest również Mateusz Demczyszak. Linię mety osiągnął z czasem 15 minut i 12 sekund. Wśród Pań najszybciej trasę 5 km pokonała Anna Ficner (18 minut i 33 sekundy).

Czy znajdzie się zawodnik, który wymaże z tabel rekordy tras? Na to pytanie odpowiedź poznamy już w najbliższą niedzielę, 24 września. Start i metę zaplanowano w okolicach Urzędu Miejskiego w Żarowie. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy SP w Żarowie (ul. 1 Maja 2). Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów.

W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XXII-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe.

W 8. edycji imprezy znajdziemy większość kategorii, które pojawiły się w latach ubiegłych. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 i 5 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy organizatorzy przewidzieli specjalną nagrodę.

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, TP Reflex Group, JAKO Polska, Yagi, Electrolux, Bridgestone, AKS, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Kwiaciarnia Anna Jakubowska-Semik, Daicel, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Thermaflex, Eneris, Polenergia, oraz Gmina Żarów.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Gmina Żarów

Harmonogram 24.09.2023

godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów – wciąż możliwe są zapisy na biegi dla dzieci oraz na 5 i 10 km. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Płatność tylko gotówką /sala widowiskowo-sportowa, ul. A. Krajowej 60 A/

godz. 10:00 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie/

godz. 11:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km /skrzyżowanie obok Urzędu Miejskiego w Żarowie/

godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km skrzyżowanie obok Urzędu Miejskiego w Żarowie/

ok. godz. 14:00 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km oraz 10 km boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie/

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 24 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego - start), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group