Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pod wpływem substancji

Sobota, 6 lutego 2021, 7:03
Autor: red
Świdnica: Pod wpływem substancji
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali kierującego, u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych.

2 stycznia policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świdnica około godziny 15.30 zauważyli samochód osobowy marki VW. Sposób jazdy był bardzo niepewny co mogło wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący - 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy, ale mężczyznę poddano również badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group