Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pod wpływem substancji

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 11:28
Autor: red
Świdnica: Pod wpływem substancji
Fot. KPP Świdnica
30–letni kierowca VW został zatrzymany do kontroli drogowej.... i nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świdnica zauważyli kierującego VW, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.

Podczas interwencji okazało się, że 30-letni mężczyzna jest trzeźwy, poddano go także badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.
Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu….po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, ze 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przez sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group