Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Podbiegał do kobiet i wyszarpywał im torebki

Czwartek, 26 stycznia 2017, 7:27
Aktualizacja: 15:29
Autor: red
Świebodzice: Podbiegał do kobiet i wyszarpywał im torebki
Fot. KPP Świdnica
„Ubrany był w dres, a na głowie miał kaptur. Podbiegł do mnie z tyłu, chwycił za torebkę i szarpał z całej siły, aby ją wyrwać”.

Do opisanych zdarzeń doszło w grudniu ub. roku na terenie Świebodzic. Ubrany w dres i osłonięty kapturem sprawca, już po zapadnięciu zmroku podbiegł z tyłu do idącej ulicą 61-latki, chwycił za torebkę i ciągnąc za nią z całej siły przewrócił kobietę, która jednak nie wypuściła z rąk swojej własności. Pokrzywdzona przez chwilę szarpiąc się z napastnikiem i krzycząc doprowadziła do tego, że mężczyzna w końcu zrezygnował ze swojego niedoszłego łupu i uciekł. Poturbowana 61-latka o całym zajściu zawiadomiła policję.

Kilka dni później scenariusz powtórzył się. Także wieczorem, na jednej ze świebodzickich ulic, tak samo opisywany sprawca, działając w ten sam sposób, tym razem już skutecznie okradł 58-letnią kobietę. Wymieniona straciła torebkę z zawartością m.in. dokumentów oraz niewielkiej ilości gotówki. Podobnie jak poprzednio, w tym przypadku pokrzywdzona również przewróciła się i doznała ogólnych potłuczeń.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach, posiłkując się zróżnicowanym materiałem dowodowym, w tym nagraniami z monitoringu, zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 41-latek ze Świebodzic. Był już wcześniej karany za kradzieże i włamania. Wymieniony przyznał się do popełnienia opisywanych przestępstw oświadczając, iż skradzione dokumenty wyrzucił, a pieniądze przeznaczył na alkohol.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group