Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Podbudowa od nowa

Sobota, 15 lipca 2017, 9:32
Autor: red
Świebodzice: Podbudowa od nowa
Fot. UM Świebodzice
Wkrótce rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach

Pomimo napraw gwarancyjnych ulica nadal nie spełnia standardów, widoczne są zapadnięcia w kostce na odcinku od skrzyżowania z ul. Młynarską do Rynku, a wykonawca remontu odmówił wykonywania dalszych napraw.

Gmina Świebodzice na własny koszt przeprowadziła badania geodezyjne, które miały ostatecznie ustalić, co jest przyczyną wadliwości nawierzchni. Ekspertyza wskazała, że tak jak wstępnie podejrzewano, nieprawidłowo została wykonana podbudowa jezdni.

Gmina ponownie wystąpiła więc z pismem do wykonawcy remontu o usunięcie wad, jednak kilka dni temu ponownie otrzymaliśmy odpowiedź odmowną.

- W obecnej sytuacji przystąpimy do remontu zastępczego, a następnie będziemy dochodzić roszczeń od wykonawcy na drodze sądowej – zapowiada burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Rozumiem zdenerwowanie kierowców i użytkowników tej drogi, mogę tylko wyrazić ubolewanie z faktu, że doszło do takiej sytuacji i zapewnić, że jak najszybciej przystąpimy do naprawy nawierzchni. Proszę jeszcze o chwilę wyrozumiałości, prace rozpoczną się niebawem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group