Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Podczas festynu rodzinnego policjanci rozmawiali z najmłodszymi o potencjalnych zagrożeniach podczas wakacji

Niedziela, 4 czerwca 2017, 17:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 11:49
Autor: red
Witoszów Dolny: Podczas festynu rodzinnego policjanci rozmawiali z najmłodszymi o potencjalnych zagrożeniach podczas wakacji
Fot. KPP Świdnica
„Mama, Tata i Ja” to nazwa festynu rodzinnego zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Oprócz wielu atrakcji dla najmłodszych, impreza miała także walor edukacyjny. Policjanci spotkali się z uczniami oraz przedszkolakami, rozmawiając o bezpiecznym spędzaniu wakacji.

Organizatorami była Liga Kobiet Polskich w Świdnicy oraz Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszowie Dolnym. Impreza obfitowała w wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak liczne zabawy, pokazy mażoretek, czy konkursy. Wielki aplauz towarzyszył występowi orkiestry policyjnej w KWP Wrocław.

Poza zabawą spotkanie miało też walor edukacyjny. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą, poruszając tematy związane z ich bezpieczeństwem, szczególnie podczas spędzania wolnego czasu w okresie letnim.

Działania policjantów związane były z cyklem profilaktycznym pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Słuchacze dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, czego unikać podczas podróży na wakacje autokarem lub pociągiem oraz na co zwracać uwagę poruszając się po drogach pieszo, bądź na rowerze.

W ramach spotkania dzieci i młodzież odpowiadały także na pytania dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń, otrzymując od policjantów drobne upominki, takie jak chociażby maskotki Komisarza Lwa, czy piłki i odblaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Dodatkową atrakcją był policyjny motocykl oraz radiowóz i możliwość zrobienia sobie przy nich pamiątkowego zdjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group