Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Żarów: Podpiszą nowe umowy śmieciowe

Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 16:15
Aktualizacja: 16:17
Autor: red.
gmina Żarów: Podpiszą nowe umowy śmieciowe
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy gminy Żarów zapłacą mniej za odbiór śmieci z ich posesji. Od 1 września za wywóz odpadów zapłacą 9 złotych za odpady selektywne i 11 złotych za odpady zmieszane. Tak zdecydowała Rada Miejska na ostatniej sesji Rady Miejskiej w czwartek, 25 lipca.

Nowe stawki podatku śmieciowego, które obowiązywać będą przez okres dwóch lat oznaczają jednak konieczność ponownego złożenia śmieciowej deklaracji. - Wszyscy mieszkańcy, za wyjątkiem mieszkańców budynków wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych otrzymają pełną informację na temat składania deklaracji śmieciowej wraz z jej drukiem do ponownego wypełnienia. Deklarację trzeba złożyć do dnia 15 września w pokoju nr 10 żarowskiego Urzędu Miejskiego. Jak poprzednio, pracownicy referatu pomagać będą w wypełnieniu wszystkich dokumentów - wyjaśnia Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe umowy śmieciowe będą również podpisywać przedstawiciele nieruchomości niezamieszkałych (sklepy, firmy usługowe) i jednostki oświatowe. W środę, 14 sierpnia będą mogli spotkać się z pracownikami firmy Veolia Usługi dla Środowiska i dopytać o wszelkie szczegóły związane z odbiorem odpadów. Spotkanie zostało przewidziane na godz. 10.00 rano. - Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, każda nieruchomość niezamieszkała powinna zostać wyposażona w pojemnik na odpady. Właściciele tych nieruchomości lub osoby zarządzające mogą podpisać umowę z każdą firmą, która wpisana jest rejestru działalności regulowanej. Rejestr ten przeglądać można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl. , w zakładce Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi - wyjaśnia Tomasz Kuska.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group