Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Podsumowali akcję

Czwartek, 21 października 2021, 11:58
Autor: red
Świebodzice: Podsumowali akcję
Fot. UM Świebodzice
20 października, w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii edukacyjno–informacyjnej Pomóż Mi, inicjatywy mającej na celu rozpowszechnienie informacji na temat międzynarodowego gestu, którym ofiary przemocy mogą poprosić o pomoc, unikając zemsty agresora.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański - koordynator akcji, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, inicjator akcji Maciej Więcek, Aldona Górska, Krystian Wołoszyn Kierownik Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada, Michał Rzepecki Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil, nauczyciel ze SP nr 1 Małgorzata Krawczyk oraz Anna Pepera Wojkowska ze SP nr 2, a także dzieci i młodzież.

Wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor OPS Robert Sysa , który wraz z Maciejem Więckiem - pomysłodawcą akcji podsumował działania, które odbywały się w ramach akcji przez ostatnich kilka miesięcy. To szereg spotkań, prelekcji, nagranych filmów. Grupa ekspertów i osób zaangażowanych w kampanię odwiedziła również placówki przedszkolne, oświatowe oraz Świetlicę Środowiskową i klub Senior +, udzielając uczestnikom spotkań niezbędnej wiedzy na temat tego, jak pomóc innym, jednocześnie nie narażając się na niebezpieczeństwo, wyjaśniając symbolikę znaku Pomoż MI.

Już teraz śmiało można powiedzieć, że kampania zakończyła się wielkim sukcesem, wzięło w niej udział 1200 osób, dzieci i młodzieży. Maciej Więcek serdecznie podziękował wszystkim za zaangażowanie w akcję, aktywny udział. Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim złożyli serdeczne podziękowania Maciejowi Więckowi oraz osobom uczestniczącym w kampanii, czuwającym nad jej przebiegiem. Burmistrz i Zastępca Burmistrza wyrazili wielki szacunek za okazaną empatię, pracę zespołową, chęć niesienia pomocy innym osobom, za propagowanie znaku Pomóż Mi, wyrazili radość z faktu, że kampania spotkała się z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem Mieszkańców Świebodzic.

Spotkanie było okazją do przekazania symbolicznych podziękowań w postaci dyplomów oraz upominków, odebrali je: Maciej Więcek, Komendant SM Łukasz Gil, Komendant z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy Michał Rzepecki oraz nauczyciele i uczniowie. Podczas spotkania uczestnicy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli dwa filmy przygotowane przez placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group