Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Podsumowanie długiego weekendu majowego w powiecie świdnickim

Poniedziałek, 7 maja 2018, 7:24
Aktualizacja: 11:26
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Podsumowanie długiego weekendu majowego w powiecie świdnickim
Fot. KPP Świdnica
Majowy weekend już za nami. Jego bilans na drogach powiatu świdnickiego to dwa na szczęście niegroźne wypadeki, w którym ranne zostały dwie osoby, za to aż trzydzieści sześć kolizji i 11 kierujących „na podwójnym gazie”.

Od 27 kwietnia do 6 maja br. nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym mieszkańców powiatu świdnickiego oraz osób odwiedzających nasze miasto czuwało 170 policjantów Ruchu Drogowego . Mimo dużego natężenia ruchu, dzięki dobrej organizacji nie odnotowano zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz na to, czy nie prowadzą samochodów będąc pod wpływem narkotyków. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących przepisy ruchu drogowego.

W sumie, w czasie długiego weekendu majowego, na terenie powiatu świdnickiego odnotowano dwa wypadki drogowe oraz 36 kolizji. Zatrzymano 11 kierujących „na podwójnym gazie”- trzech nietrzeźwych kierujących i 8 po użyciu alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group