Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie Majowego Weekendu 2015

Poniedziałek, 4 maja 2015, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie Majowego Weekendu 2015
Fot. archiwum
Długi weekend majowy już za nami. Niestety mimo wielu apeli o rozsądek, 78 osób ujawnionych i zatrzymanych przez funkcjonariuszy, zdecydowało się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Majowy weekend był bardzo pracowitym okresem dla policjantów z wszystkich jednostek garnizonu dolnośląskiego, którzy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, ale także zabezpieczali wiele odbywających się w tym czasie uroczystości, imprez kulturalnych i sportowych.

Podczas długiego majowego weekendu, dolnośląscy policjanci prowadzili na drogach regionu wzmożone działania kontrolne. Miały one na celu m.in. zapewnienie możliwie maksymalnej płynności ruchu na drogach, eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka, czy też przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości.

Najważniejszym jednak celem prowadzonych działań, było zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach naszego województwa bezpieczeństwa podczas podróży, tak by wszystkie osoby dotarły do swoich bliskich i przyjaciół bądź też miejsca wypoczynku, a następnie do domu. Patrole ruchu drogowego znajdowały się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Policjanci pełnili służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości.

Najczęstsze przewinienia kierowców ujawnione przez funkcjonariuszy, to przekroczenia dozwolonych prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdami po wypiciu alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze. W okresie od 30 kwietnia do 3 maja 2015 r. na terenie województwa odnotowano łącznie 30 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 38 odniosło obrażenia. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali 78 nietrzeźwych kierujących.

Trzebniccy policjanci 1 maja br. podczas pościgu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym opel astra mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. W pewnym momencie samochód na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Po zatrzymaniu się pojazdu wyszedł kierowca i pasażerka, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń, co potwierdził lekarz karetki pogotowia wezwany na miejsce. Podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznym, oraz jest poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Natomiast 2 maja br. na drodze nr 292 Lubin-Składowice, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych opel i seat. Kierujący oplem 30-letni mężczyzna, prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie na autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem na drogach, dolnośląscy policjanci zabezpieczali również dużą liczbę uroczystości państwowych, zgromadzeń publicznych, imprez kulturalno – rozrywkowych, a także zawodów sportowych, w tym meczów piłkarskich i żużlowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group