Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat swidnicki: Podsumowanie policyjnej akcji "Pasy" na terenie powiatu świdnickiego

Wtorek, 2 lutego 2016, 14:54
Autor: opr.red.
powiat swidnicki: Podsumowanie policyjnej akcji "Pasy" na terenie powiatu świdnickiego
Fot. red.
Obserwując zachowania użytkowników naszych dróg oraz śledząc dane statystyczne z ubiegłego roku zauważyć można, że w dalszym ciągu kierujący lekceważą przepisy ruchu drogowego w zakresie używania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewozu dzieci. Dlatego też w dniu 28.01.2016r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej Komendy przeprowadzili na terenie powiatu akcję "Pasy".

Tego dnia policjanci kontrolowali stosowanie się przez kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci. Ujawnione przypadki niestosowania pasów i urządzeń bezpieczeństwa karane były mandatami karnymi. Kontrolowany był również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej Komendy Policji skontrolowali ponad 50-ciu kierujących. Wśród nich aż 16 -tu podczas jazdy nie posiadało wymaganych pasów bezpieczeństwa. Wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 100 zł oraz 2 punktami karnymi.

Należy przypomnieć, że kontrola przestrzegania przepisów o stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci została włączona do rutynowych działań kontrolnych realizowanych w toku codziennej służby, czyli powinna towarzyszyć każdej kontroli drogowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group