Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podsumowanie projektu "Orientuj się w Świdnicy"

Sobota, 22 października 2016, 18:18
Autor: red
Świdnica: Podsumowanie projektu "Orientuj się w Świdnicy"
Fot. UM Świdnica
Ostatnie zajęcia z biegów na orientację, w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” odbyły się we wtorek, 11 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 105.

Tym samym zakończona została pierwsza część przedsięwzięcia związana z przeprowadzeniem lekcji instruktażowych wśród uczniów szkół podstawowych w Świdnicy.

W szkole nr 105 odbyły się zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem mapy. Przeprowadzono również minizawody - uczniowie musieli odnaleźć pięć punktów z wykorzystaniem profesjonalnego, elektronicznego systemu potwierdzania obecności na punktach SI (SportIdent).
- Rekord szkoły ustanowił na drugiej lekcji Olek z klasy VI b z czasem 2:11. Dopiero na ostatniej godzinie zajęć udało się pobić ten czas dwóm dziewczynom z klasy VIa - Ali z czasem 2:07 oraz Juli z czasem 2:08. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonywaniu zadań i mimo mroźnej pogody, niektórzy nawet w przerwach między lekcjami wychodzili na zewnątrz i wielokrotnie pokonywali samodzielnie trasę – mówi Adrian Kopczyński z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej.

Podczas projektu „Orientuj się w Świdnicy” zajęcia przeprowadzone zostały w sumie w 57 klasach w 5 szkołach podstawowych w Świdnicy: SP1, SP4, SP8, SP105 oraz SP315.

Po zakończeniu części praktycznej ruszyły przygotowania związane z drugą częścią projektu, czyli zaprojektowaniem i umieszczeniem infrastruktury stałych punktów do orientacji terenowej w Parku Młodzieżowym w Świdnicy.

W środę, 26 października zorganizowane zostaną zawody w biegu na orientację. Nastąpi także uroczyste otwarcie projektu znajdzsiewlesie.pl oraz przekazanie sprzętu treningowego harcerzom.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia uczniów dokonują nauczyciele lub przedstawiciele szkół. Natomiast do kategorii OPEN obowiązują zapisy mailowe. Dane tj.: imię, nazwisko i wiek, należy przesłać do 23 października na adres: organizacja.bno@gmail.com i w tytule wpisać: „Orientuj się w Świdnicy – zgłoszenie zawody”. Szczegóły dotyczące długości tras, ilości punktów kontrolnych podane będą w biuletynie informacyjnym, który znajduje się na stronie www.swidnica.zhp.pl

Bieg na orientację jest jedną z dyscyplin rozgrywanych podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, jak również w Świdnicy.

Przypomnijmy, że organizatorami projektu "Orientuj się w Świdnicy" jest tutejszy Urząd Miejski oraz Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Partnerami projektu są natomiast Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy oraz drukarnia Aqrat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group