Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie trzech świątecznych dni na Dolnym Śląsku

Sobota, 27 grudnia 2014, 13:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie trzech świątecznych dni na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
Podczas trzech świątecznych dni dolnośląscy policjanci przeprowadzili ponad 2600 interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 116 osób oraz zatrzymali 55 poszukiwanych. Niestety nie były to spokojne święta na dolnośląskich drogach. Od 24 grudnia do 26 grudnia br. doszło do 17 wypadków drogowych w których zginęło 6 osób. Podczas świątecznych działań dolnośląscy policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nie były spokojne na drogach województwa dolnośląskiego. W ciągu trzech dni odnotowano w naszym regionie 17 wypadków. W związku z nimi zginęło 6 osób, a 22 osoby zostały ranne. Niestety mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, policjanci ujawnili i zatrzymali 50 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. To znacznie więcej niż rok temu. Niestety wciąż brak rozwagi i nonszalancja na drogach - to główne przyczyny wypadków.

Dwa najtragiczniejsze zdarzenia miały miejsce w pierwszy dzień świąt na terenie powiatu kłodzkiego i lubańskiego. Na terenie gminy Polanica Zdrój ok. godz. 2.00 kierujący samochodem Opel Vectra nagle zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, a następnie auto dachowało. W wyniku tego wypadku zginęło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 19 lat /kierowca i pasażer/, a trzech pasażerów w wieku od 16 do 19 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Sprawdzono stan trzeźwości rannych mężczyzny – mieli od 1 do ponad 4 promili alkoholu w organizmie. Ponadto stwierdzono, że uczestnicy zdarzenia nie stosowali pasów bezpieczeństwa. Natomiast w okolicach Pisarzowic kierujący Fordem Mondeo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki kierowca stracił panowanie na pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego wypadku zginął kierowca 29-letni mężczyzna oraz pasażerka 16-letnia dziewczyna.

Podczas tegorocznych świąt policjanci prowadząc działania kontrolne na dolnośląskich drogach, przede wszystkim starali się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących oraz w sytuacjach, gdy wystąpiła taka potrzeba, ułatwić ruch pojazdów na drogach.

Działania realizowane były także przy współpracy z funkcjonariuszami innych służb. Policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na:
• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group