Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podwójny sukces młodych humanistów z SP 6

Środa, 19 marca 2014, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: red.
Świdnica: Podwójny sukces młodych humanistów z SP 6
Fot. użyczone
18 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy: Angelika Czerkawska z klasy Vc, Wiktoria Gołuch z klasy IVb oraz Rafał Lisowski z klasy Vd uczestniczyli w Eliminacjach Miejskich XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK” zorganizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Recytacja naszego ucznia Rafała Lisowskiego zdobyła uznanie jury i będzie on reprezentował, wraz z dwójką pozostałych laureatów, miasto Świdnicę w eliminacjach powiatowych konkursu.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas szóstych SP 6 po raz pierwszy uczestniczyli w VII Festiwalu Humanistycznym „Semper alter”, organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Reprezentowali nas: Maja Nawrot, Maja Młynarczyk, Kasia Skrzynecka i Dominika Styrna z klasy VIa, Tomek Kamionka z VIb, Ola Gołębiewska z VIc oraz Iza Horadczuk, Zuzia Kostuń i Michał Mikuła z VId.

Przygotowując się do Festiwalu nasi uczniowie z klas IV–VI wykonali liczne prace plastyczne - ilustracje oraz projekty okładek do ulubionej książki. Natomiast już podczas samego Festiwalu uczestnicy olimpiady polonistycznej rozwiązywali samodzielnie test sprawdzający wiedzę i umiejętności z literatury i nauki o języku. Drużyna, która startowała w turnieju kreatywnego myślenia, zmagała się w tym czasie z różnorodnymi zadaniami, wymagającymi od niej nie tylko twórczego myślenia, ale i wiedzy z różnych dziedzin. Uczestnicy warsztatów teatralnych doskonalili swój warsztat aktorski.

Podsumowanie Festiwalu było bardzo interesujące – uczestnicy obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu. Wszyscy jednak z ogromną niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników, które były dla nas bardzo miłe …

Uznanie jury zyskały prace plastyczne Asi Cichockiej i Nadii Konopki, które zdobyły pierwsze miejsce w kategorii „Okładka ulubionej książki”, a nasza „twórcza drużyna” - Ola, Iza i Michał – zajęła III miejsce w Turnieju Kreatywności. Gratulujemy!

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group