Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podwyżka za żłobek unieważniona

Czwartek, 30 czerwca 2011, 9:33
Aktualizacja: 17:08
Autor: GrA
Świdnica: Podwyżka za żłobek unieważniona
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wojewoda dolnośląski unieważnił uchwałę świdnickich radnych w sprawie podniesienia opłat za żłobek. Zdaniem wojewody rodzice nie mogą partycypować w kosztach utrzymania placówki miejskiej.

Decyzję o podniesieniu opłaty stałej za żłobek z 115 złotych do 140 złotych świdniccy radni podjęli 27 maja. Zdaniem wojewody dolnośląskiego uchwałą, podobnie, jak ta dotycząca opłat w przedszkolach jest nieważna, a stawka za żłobek być zależna od ilości godzin, jakie dziecko spędza w placówce.

– Partycypacja rodziców w kosztach pobytu dziecka w żłobku powinna zatem odpowiadać rozmiarom i zakresowi świadczenia – w tym przypadku pobytu dziecka w żłobku. Istotne jest zatem, aby pomiędzy wysokością ponoszonej opłaty a zakresem i rodzajem świadczonej rzeczywiście usługi występowała ekonomiczna równorzędność.
Partycypacja rodziców w kosztach pobytu dziecka w żłobku powinna zatem odpowiadać rozmiarom i zakresowi świadczenia, z którego dziecko korzystało w danym okresie. Stawka opłaty za świadczenia udzielane przez żłobek i wiek dzieci, chodzi tu głównie o ilość godzin, jaką dane dziecko w nim przebywa. Brak zatem podstaw do przyjęcia w uchwale jednostkowej stawki opłaty dla wszystkich rodziców, których dziecko przebywa w żłobku – wyjaśnia w uzasadnieniu wojewoda.

Teraz świdniccy radni muszą zdecydować co dalej. Mają dwa rozwiązania. W ciągu trzydziestu dni mogą zaskarżyć rozstrzygnięcie wojewody do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Mogą także przygotować nowa uchwałę uwzględniającą zastrzeżenia wojewody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group