Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1204
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Podziękowania dla sołtysów

Piątek, 26 marca 2021, 9:34
Autor: red
Żarów: Podziękowania dla sołtysów
Fot. UM Żarów
W gminie Żarów jest ich siedemnastu. Organizują życie na wsi i zajmują się sprawami lokalnej społeczności. Zbierają podatki, integrują mieszkańców, przygotowują zebrania wiejskie, przekazują wiadomości z gminy i po prostu zwyczajnie służą dobrą radą. 11 marca swoje święto obchodzili sołtysi.

Z powodu pandemii koronawirusa Dzień Sołtysa był świętowany nieco skromniej niż w latach wcześniejszych. Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora nie zapomnieli jednak o gospodarzach wsi, przekazując na ich ręce upominki oraz podziękowania.

- Dziękujemy za owocną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Pełnienie funkcji sołtysa to zaszczyt, ale i wyzwanie. To ciężka praca, wymagająca wiedzy, empatii i cierpliwości. Wszystkim Sołtysom z okazji ich święta życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, sukcesów, satysfakcji z pełnionego stanowiska, przychylności i pomocy ze strony mieszkańców, a także podejmowania inicjatyw służących rozwojowi sołectw oraz lokalnej społeczności – dziękowali naszym sołtysom burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Łącznie na terenie gminy Żarów jest 17 sołtysów. W Bożanowie, Gołaszycach, Imbramowicach, Mielęcinie, Mikoszowej, Mrowinach i Przyłęgowie gospodarzem wsi jest kobieta. W pozostałych naszych miejscowościach, w Bukowie, Kalnie, Krukowie, Łażanach, Marcinowiczkach, Pożarzysku, Pyszczynie, Siedlimowicach, Wierzbnej i Zastrużu, funkcję sołtysa pełnią mężczyźni. W Dniu Sołtysa wszyscy gospodarze wsi otrzymali pamiątkowe zdjęcia swoich wsi, listy gratulacyjne oraz słodkie upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group