Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Podziękowania dla świebodzickich policjantów i wolontariuszy

Czwartek, 19 września 2013, 11:33
Aktualizacja: 11:36
Autor: red.
Świebodzice: Podziękowania dla świebodzickich policjantów i wolontariuszy
Fot. UM Świebodzice
Tradycją w gminie Świebodzice jest honorowanie osób, które wykazały się szczególną postawą, osiągnięciami czy promocją na rzecz gminy. Odbywa się ono w sposób uroczysty, na sesjach Rady Miejskiej.

Tak było i na ostatniej sesji, a osób, które burmistrz Bogdan Kożuchowicz składał gratulacje i wręczał prezenty, było naprawdę sporo.

Na początek podziękowania trafiły do policjantów, którzy w sierpniu tego roku wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami negocjatorskimi i psychologicznymi. Odwiedli od zamiaru odebrania sobie życia dwójkę młodych ludzi, którzy w internecie umówili się na wspólne samobójstwo w Świebodzicach. Kilkugodzinna rozmowa, życzliwość i empatia wystarczyły, by dwójka niedoszłych samobójców wróciła bezpiecznie do domów. Kilkanaście dni później do Komisariatu w Świebodzicach przyszły podziękowania od młodej dziewczyny i jej rodziców - za uratowanie życia.

Podziękowania i prezenty trafiły do: st. Sierż. Dawida Przyprawy, st. Sierż. Tomasza Antoniuka oraz asp. Marka Dębskiego. Wręczyli je burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.

- To była niezwykle dramatyczna historia, która dzięki panom zakończyła się szczęśliwie - podkreślał burmistrz Kożuchowicz, a radni wyrazili swoje uznanie oklaskami na stojąco.

Kolejne podziękowania - tym razem za aktywną pracę na rzecz miasta - trafiły do bardzo młodych ludzi, członków Młodzieżowej Rady Miejskiej, których można napotkać w zasadzie na każdej imprezie organizowanej przez samorząd.
Otrzymali je: Piotr Krzyśpiak, opiekun MRM oraz młodzi radni: Weronika Tomczyk - przewodnicząca, Iga Krzystek - rzecznik i sekretarz oraz koordynator OGR, Daria Żelichowska - radna oraz Szymon Korga, z-ca przewodniczącej.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group