Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Podziękowania dla wolontariuszy

Czwartek, 18 czerwca 2020, 11:39
Autor: red
Świebodzice: Podziękowania dla wolontariuszy
Fot. UM Świebodzice
16 czerwca 2020 r. w Klubie Senior + w Świebodzicach odbyło się wyjątkowe spotkanie z grupą wspaniałych, młodych ludzi.

Osoby te przez ostatnie trzy miesiące niosły pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, które ze względu na panującą pandemię COVID-19 nie opuszczały swoich domów.

Wolontariusze, bo o nich tu mowa, byli gotowi do działania od samego początku pandemii i bez chwili zawahania, oddawali swoje serce tym, którzy ich potrzebowali. Wyprowadzali psy, robili zakupy, dostarczali ciepłe posiłki, załatwiali drobne sprawy urzędowe, a przede wszystkim służyli dobrym słowem i wsparciem emocjonalnym. Chcąc im podziękować Seniorzy przygotowali małe upominki, a w podziękowaniach uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa wraz z zastępcą OPS Beatą Jankiw. Burmistrz miasta przekazał wolontariuszom i pracownikom Klubu Senior+ oraz Ośrodka Pomocy Społecznej najserdeczniejsze podziękowania i słowa uznania za bezinteresowną pomoc i okazanie empatii w trudnym czasie pandemii.

W spotkaniu uczestniczyły także koordynatorki całej akcji: Aldona Górska i Agata Koperska, które na co dzień z wielkim zaangażowaniem zarządzały sztabem wolontariuszy. Pani Agata Koperska w czasie wolnym od pracy szyła maseczki ochronne i dostarczała je seniorom. Ponadto zaopatrywała osoby starsze w ich ulubione książki.
To nie koniec akcji, wolontariusze nadal są w kontakcie z potrzebującymi. Jeszcze raz dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie dla mieszkańców Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group