Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podziękowania za uratowanie życia

Czwartek, 8 grudnia 2016, 18:19
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2016, 18:22
Autor: red
Świdnica: Podziękowania za uratowanie życia
Fot. KPP Świdnica
W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, dwóch funkcjonariuszy z miejscowej „drogówki” spotkało się z 59–letnią świdniczanką, której pod koniec października, w wyniku skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej uratowali życie.

29 października na jednej ze świdnickich ulic zasłabła 59-letnia kobieta. Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci z miejscowego Wydziału Ruchu Drogowego – mł.asp.Szymon Szczepaniak oraz st.asp.Łukasz Hukałowski. Po stwierdzeniu braku tętna i oddechu natychmiast podjęli akcje reanimacyjną. Przez kilkanaście minut prowadzili masaż serca oraz sztuczne oddychanie, przywracając kobiecie funkcje życiowe. W trakcie reanimacji przyjechali ratownicy medyczni, podając pacjentce odpowiednie środki farmaceutyczne oraz używając defibrylatora. Zdaniem lekarzy, gdyby nie natychmiastowa interwencja policjantów kobieta mogłaby nie przeżyć.

Uratowana świdniczanka wraz z mężem oraz córką pojawiła się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy i spotkała z funkcjonariuszami, którym zawdzięcza życie. Kobieta oraz członkowie jej rodziny ze łzami w oczach dziękowali policjantom za ich szybką, a przede wszystkim skuteczną reakcję.

W spotkaniu uczestniczył ponadto Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadkom.Andrzej Dobies, jego Zastępca nadkom.Adam Jacek Pilch oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – nadkom.Przemysław Siwiak, którzy także podkreślali godną naśladowania postawę policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group