Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podziękowanie w postaci uśmiechu wystarczy ...

Środa, 9 listopada 2011, 8:51
Aktualizacja: 13:17
Autor: JB
Świdnica: Podziękowanie w postaci uśmiechu wystarczy ...
Ania Noińska z wizytą u potrzebującej rodziny
Fot. JB
Uzbrojeni w identyfikatory wyruszają codziennie do kilkunastu rodzin, aby przeprowadzić ankietę i spróbować pomóc tym najbardziej potrzebującym. Wolontariusze Świdnickiej Szlachetnej Paczki, bo o nich mowa poświęcają swój czas, aby jak najwięcej rodzin ze Świdnicy zostało objętych pomocą Stowarzyszenia Wiosna.

Zasady są proste. Najpierw rodzinę lub osobę samotną typują placówki: szkoły, MOPS, fundacje. Później wolontariusze umawiają się na spotkanie, podczas którego szczegółowo badają sytuację materialną rodziny. Spisują dane oraz ich potrzeby. Głównymi założeniami jest trafienie bezpośrednio z tym ,co beneficjenci najbardziej potrzebują ,a w życiu codziennym po prostu nie mogą tych potrzeb zaspokoić. Później po kwalifikacji historie umieszczane są w bazie internetowej i tam darczyńca wybiera rodzinę. Przygotowuje dla niej paczkę według wskazówek zawartych w ankiecie. Podczas finału akcji, która przypada w tym roku na 9-11 grudnia, dary w postaci paczek zostaną przyjęte do magazynu i rozwiezione do potrzebujących.

Co czyni Szlachetną Paczkę wyjątkową? To, że taka pomoc może stać się bodźcem do zmian na lepsze. Ma pokazać, że istnieją na tym świecie ludzie, dla których los innych nie jest obojętny. Dzisiaj pomagam Tobie, jutro Ty pomożesz innym. Powstaje łańcuch ludzi dobrej woli. Bez znaczenia staję się pozycja społeczna, wykształcenie, zasobność portfela. Ważny jest tylko człowiek i pomoc w trudnych chwilach. Podziękowanie w postaci uśmiechu wystarczy, aby wrócić za rok i znowu szlachetnie pomagać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group