Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Podziękują za plony

Środa, 25 sierpnia 2021, 13:55
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Podziękują za plony
Fot. organizatorzy
Dożynki to niezwykły czas w pracy rolników. To czas podziękowań za zebrane plony, ale też prośba o dalszą pomyślność. W misternie wykonanych wieńcach znajdziemy trud, wdzięczność i radość z udanie zakończonych żniw. Mieszkańcy naszej gminy podziękują za plony już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia. Dożynki odbędą się na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji naszych miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).
Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Rozegrany zostanie też tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najsmaczniejsze oraz najciekawsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach.

W programie zaplanowano także występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Goczałkowianie” z Goczałkowa. O godzinie 18:00 wystąpi na scenie „Lady Folk”, wokalistka wykonująca utwory disco-polo, między innymi o tematyce ludowej. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Stan Band”, która potrwa do północy. Do dyspozycji najmłodszych przygotowane zostaną urządzenia rozrywkowe, dmuchańce, euro-bunje, karuzela oraz specjalne zabawy i animacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group