Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Podzielili się darem życia

Czwartek, 7 sierpnia 2014, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
Żarów: Podzielili się darem życia
Fot. UM Żarów
Podczas drugiej wakacyjnej zbiórki krwi w Żarowie udało się w sumie od 27 osób pozyskać trochę ponad 12 litrów. To dobry wynik, bo każda kropla krwi jest cennym darem. – I choć u nas krwiodawców nie brakuje, to chyba nigdy nie będzie ich wystarczająco dużo – przyznaje Czesław Giemza, prezes żarowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

– To moja premiera dzisiaj, pierwszy raz oddaję krew. Jakoś tak się złożyło. Akurat miałem wolny dzień, a wiadomo, że zwłaszcza w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew jest największe. – opowiada Paweł Rybka z Jaworzyny Śląskiej i dodaje: – Wprawdzie jest to pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz, kiedy oddaję krew i z pewnością będę namawiał rodzinę i znajomych, żeby też zdecydowali się pomóc potrzebującym. Wydaje mi się też, że zbiórki krwi mogłyby być trochę lepiej rozreklamowane. Osobiście znalazłem ogłoszenie w internecie, ale starsi ludzie mogą mieć problem z dotarciem do tego typu informacji.

Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, dla ofiar wypadków. – Następna zbiórka krwi w Żarowie odbędzie się 15 października w Zespole Szkół, przy ul. Zamkowej 10. Informacje o kolejnych terminach zbiórek krwi można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Szkół: www.zs-zarow.powiat.swidnica.pl – dodaje prezes Klubu, Czesław Giemza.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group