Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pojawią się skrzyneczki

Sobota, 13 maja 2023, 15:54
Autor: red
Gmina Świdnica: Pojawią się skrzyneczki
Fot. Gmina Świdnica
Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji oraz do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.

Realizując tę ważną inicjatywę, świdnicka Fundacja Endomama, zajmująca się szerzeniem wiedzy na temat endometriozy i niepłodności, a także promocją profilaktyki zdrowotnej, przekazała 5 skrzyneczek wypełnionych podpaskami i tamponami, które będą znajdować się na terenie gminy Świdnica, w następujących lokalizacjach:

basen w Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym;
świetlica wiejska w Witoszowie Dolnym;
świetlica wiejska w Pszennie;
świetlica wiejska w Bystrzycy Górnej;
świetlica wiejska w Gogołowie.

Podpaski to prawo, nie luksus. Blisko 500 000 osób nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych, przez co spotyka się z trudnościami, często nawet decydując się na nie opuszczanie swoich domów podczas menstruacji. Znosimy wykluczenie i tabu menstruacyjne, edukujemy i zabiegami o równy dostęp do wiedzy, domagamy się systemowych zmian w tym zakresie – czytamy na stronie internetowej Fundacji Różowa Skrzyneczka https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

Każdy może skorzystać z zawartości wspomnianej skrzyneczki, a ich uzupełniane należy do opiekunów obiektów, w których się znajdują. Serdecznie dziękujemy Annie Gromek, założycielce i jednocześnie prezesce Fundacji Endomama. Zapewniamy także, że trwają rozmowy nad dalszą współpracą gminy Świdnica z w/w fundacją, a są to niezwykle kreatywne, edukujące i ważne projekty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group