Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pokaz form animacji poklatkowej „Drugie Ja”

Wtorek, 20 marca 2012, 15:21
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Świdnica: Pokaz form animacji poklatkowej „Drugie Ja”
Fot. użyczone
W dniu 25 marca o godzinie 17.00 w Klubie Bolko w Świnicy odbędzie się pokaz form animacji poklatkowej „Drugie Ja”.

Pokaz będzie uwieńczeniem warsztatów animacji i kreacji dźwięku, w jakich weźmie udział grupa młodych osób ze Świdnicy. Obecnie narzędziem młodego artysty przestaje by pędzel i ołówek, a staje się tablet, kamera, strona www. Jak zawsze jednak za tym gąszczem technicznych rozwiązań stoi człowiek i jego potrzeba wypowiedzi. Przekonają się o tym adepci sztuki animacji, których na swoje warsztaty w nadchodzący weekend zaprosił Marek Straszak. Warsztaty mają na celu nauczy samodzielnego planowania i realizacji krótkich form wizualnych, ze szczególnym uczuleniem na koegzystencję audio i video, czyli audiowizualność. to niezwykle świeże i inspirujące doświadczenie otwierające uczestników na twórcze i kreatywne myślenie, wzbogacające wyobraźnię i uwrażliwiające na otaczającą rzeczywistość. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć 25 marca 2012 o godzinie 17.00 w Klubie Bolko w Świdnicy ,Plac Grunwaldzki 11.

N a finałowy pokaz animacji, wzbogacony o autorskie dokonania Marka Straszaka, zapraszają Stowarzyszenie Spring’04 oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.
Wstęp wolny

Marek Straszak -Studia na Wrocławskiej ASP (Fotografia) i FH Krefeld (Grafik Design), UdK Berlin (Media Eksperymentalne), stypendium w COFA Sydney (Animation). W czasie kilkuletniego procesu kształcenia zetknął się z takimi profesorami jak Wiesław Gołuch, Piotr Komorowski, Thomas Klegin, Silvia Beck, Joachim Sauter czy Heinz Emigholz. Swoje prace prezentował m.in. na KAN Wrocław 2008, w Kazimierzu n. Wisłą, w CSW Zamek Ujazdowski Warszawa/”Miasto krótkich filmów”./

Laureat konkursów: Art And Buisness – “Obraz roku 2007″, TVP2 Dolina Kreatywna, Vj Contest 2007 Bochum (DE), festiwal Pestka Jelenia Gora 2009, ArtByChance – official selection 2010, emerging award BubleGumFestival New York 2010 .

Spektrum jego działań obejmuje głównie sztuki multimedialne: animacje, instalacje interaktywne oraz wizualizacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group