Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pokaż swoją gminę Europie

Wiadomości: Gmia Świdnica
Niedziela, 7 marca 2010, 10:16
Aktualizacja: 10:19
Autor: Gmina Świdnica, opr. MaS
Fot. GŚ
Wydział Kultury miasta Maldegem w Belgii zaprasza fotografów–amatorów z terenu gminy Świdnica do udziału w corocznym tygodniu sztuki amatorskiej pod nazwą week van de amatuerkunsten–WAK.

Komitet ds. partnerstwa gminy Maldegem w dniach 23.04-2.05.2010 r. zorganizuje wystawę zdjęć fotografów – amatorów z gmin partnerskich (bez limitu wiekowego), aby w ten sposób zilustrować piękno gminy i codzienne życie jej mieszkańców. - Jesteśmy zainteresowani fotografią artystyczną i informacyjną, przedstawiającą krajobraz gminy, portrety mieszkańców i ich udział w gminnych uroczystościach, itp. - mówi Jan Willems, przewodniczący komitetu ds. partnerskich miasta Maldegem.

Materiał zdjęciowy może być analogowy lub elektroniczny, w kolorze lub czarno-biały, w różnych formatach, ponieważ fotografie zostaną zaprezentowane poprzez projekcje w systemie cyfrowym, jak i w formie tradycyjnej. Zdjęcia mogą być dostarczone na DVD, koniecznie z dołączonym tytułem i imieniem autora. - Wydrukowane zdjęcia są również mile widziane – ponieważ naszym celem jest zorganizowanie wystawy w oparciu o materiał elektroniczny oraz tradycyjny obraz na papierze – podkreśla Rita Verleye, koordynator projektu z ramienia magistratu w Maldegem. Wystawa przyczyni się do umocnienia partnerstwa gminnego i da możliwość zaistnienia miłośnikom fotografii, szczególnie młodzieży, na międzynarodowej arenie. Swój udział w projekcie zgłosiły już miasta Lampertheim (Niemcy), Wierden (Holanda) oraz Ermont (Francja).

Termin nadsyłania zdjęć tylko na nośnikach CD/DVD lub w formie gotowych fotografii wraz z dołączonym opisem, nazwą autora oraz zgodą na publikację upływa 31 marca 2010 r. Prace można składać osobiście lub przesłać na adres Urzędu Gminy, ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica z dopiskiem WAK-Maldegem. Szczegółowe informacje można otrzymać w biurze rzecznika prasowego pod nr tel. 74-852-12-26 wew. 213, mail: rzecznik@gmina.swidnica.pl.

Miasto Maldegem od 1967 r. wiąże partnerska umowa z gminą Lampertheim, tą samą gminą, która w 2006 r. podpisała umowę o wzajemnej współpracy z gminą Świdnica. Ostatni raz przedstawiciele władz miasta gościli w gminie Świdnica podczas uroczystości XX lecia Mszy Św. Pojednania w Krzyżowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group