Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Pokojowa kampania

Niedziela, 27 października 2019, 11:31
Autor: red
Goczałków: Pokojowa kampania
Fot. UM Strzegom
18.10.2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie wzięli udział w kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Akcja zainicjowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie była realizowana w wymiarze międzynarodowym, bowiem uczestniczyły w niej dzieci z 80 krajów i wszystkich kontynentów, które w piątek o godz. 09.00 modliły się o pokój na świecie. W goczałkowskiej szkole kampania zorganizowana została przez p. katechetkę i odbyła się w hali sportowej. W centrum sali na stoliku został ustawiony Krzyż i Figura Matki Bożej oraz różaniec. Przed rozpoczęciem modlitwy przewodniczący poszczególnych klas odbierali zapalony znicz – tzw. "światełko pokoju" i stawiali je przed swoją klasą.

Rozważania poszczególnych tajemnic czytał uczeń klasy VIII, a przedstawiciele klas IV – VIII przewodniczyli modlitwie różańcowej (kl. IV - tajemnica I, kl. V - tajemnica II, kl. VI – tajemnica III, kl. VII – tajemnica IV i kl. VIII – tajemnica V). Na zakończenie wspólnej modlitwy duży różaniec z balonów niebiesko - białych, wykonany wcześniej przez p. katechetkę oraz Julię Radom i Olafa Dziadasa, wzniósł się symbolicznie do nieba.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group